Sportowa sobota.

W dniu dzisiejszym nasz zespół wziął udział w Turnieju Młodzików w Dobrzeniu Wielkim. Poniżej krótka relacja z turnieju autorstwa Janusz Cieśli.

Jedenaście strzelonych goli, trzy stracone i w rezultacie zwycięstwo – oto bilans zespołu Gwardii Opole 2003/2004, który w dniu dzisiejszym (22.03.2015r.) uczestniczył w „Turnieju Młodzików” zorganizowanym w Dobrzeniu Wielkim. Rywalizację na boiskach Klubu Sportowego „Tor” Gwardziści rozpoczęli od spotkania z gospodarzami. Po wyrównanej grze nasi piłkarze pewnie choć z dużym wysiłkiem pokonali Tor Dobrzeń Wielki w stosunku 4:0 (bramki: M.Paszkowskix2, B.Kostuś, T.Radlak.). W kolejnym meczu przeciwnikiem Gwardzistów była Victoria Chróścice, z którą po bardzo dobrym meczu nasz zespół doznał nieznacznej i stosunkowo przypadkowej porażki 0:1. Zajmując w swej grupie drugie miejsce Gwardziści w półfinale zmierzyli się z zespołem Agropolu Głuszyna wysoko pokonując przeciwnika 4:0 (bramki: O.Duda, M.Paszkowskix2, B.Kostuś). W konsekwencji nasz zespół trafił do finału turnieju stając ponownie naprzeciw drużyny z Chróścic. Finałową potyczkę Gwardziści rozpoczęli znakomicie nie pozwalając przeciwnikom na stworzenie zagrożenia pod własną bramką. Zespół z Opola prowadził grę nie potrafiąc jednak udokumentować przewagi strzeleniem gola. Sygnał do otwarcia wyniku dał Szymon Rubak wykańczając znakomitą kontrę całego zespołu soczystym uderzeniem z kilkunastu metrów w same okienko bramki Victorii. Za chwilę wynik podwyższył dwukrotnie Bartek Kostuś, który spotkanie z Victorią rozegrał na nietypowej dla siebie pozycji pomocnika. Kiedy wydawało się, iż jest już „po meczu” rozluźnienie Gwardzistów szybko wykorzystali zawodnicy Victorii strzelając w krótkim czasie dwa gole i sprawiając, że mecz do ostatniej chwili był niezwykle emocjonujący. Ostatecznie nasz zespół utrzymał jednak prowadzenie do końca wygrywając z Victorią Chróścice w stosunku 3:2 (bramki: Sz.Rubak, B.Kostuśx2) i w konsekwencji cały „Turniej Młodzików” w Dobrzeniu Wielkim . Kolejne miejsca zajęły ekipy Victorii Chróścice, Śląska Łubniany, Agropolu Głuszyna i Toru Dobrzeń Wielki. Dodać też należy, że Gwardia rozegrała poza turniejem spotkanie kontrolne z Śląskiem Łubniany remisując w tym spotkaniu 0:0. W podsumowaniu sobotniego turnieju pochwała należy się całemu zespołowi Gwardii, której ekipę tworzyli zawodnicy z rocznika 2003/2004. Młodsi od większości przeciwników Gwardziści przewyższali ich jednak dojrzałością w grze, choć w kilku przypadkach nie uniknęli prostych błędów w konsekwencji których tracili bramki (szczególnie w finałowym spotkaniu z Victorią Chróścice). Na szczególne wyróżnienie w zespole Gwardii zasługują zawodnicy na dorobku: Dominik Ochnicki prezentujący w formacji obronnej niezwykle dojrzałą i pewną grę, Kamil Szczegielniak grający z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem oraz Michał Krynicki dla którego sobotni turniej był debiutem w bramce Gwardii rocznika 2003/2004. Gwardziści wystąpili w składzie: Michał Krynicki (bramkarz), Kuba Tomala, Mateusz Gajer, Michał Witkowski, Szymon Rubak, Tymon Radlak, Dominik Ochnicki, Kamil Szczegielniak, Maks Paszkowski, Olek Duda, Bartek Kostuś.

Powiązana galeria: